Životní pojištění - je potřeba?

Životní pojištění – je potřeba?

Životní pojištění je relativně velmi známý finanční produkt, který je často nepochopený a kritizovaný. Pro koho je tedy životní pojištění vhodné a na jaké účely je životní pojištění nevhodné?

.

Životní pojištění je potřeba, stejně jako jakýkoli jiný finanční produkt, používat pro správný účel.  Názorný příklad, když budete použít spořící účet za účelem krátkodobé rezervy, bude to v pořádku. Když ale budete používat spořící účet za účelem vytvoření finanční rezervy na stáří, dopadne to špatně.

.

A stejně to je i životním pojištěním, pokud si ho sjednáte za účelem vytvoření finanční rezervy na stáří, není to ideální účel, obvykle to je velmi nevhodný účel. Nebo když jsou vaší hlavní motivací pro uzavření životní pojištění daňové úlevy, tak to také není ideální účel. Případně, když si životní pojištění sjednáte za účelem denního odškodné drobných úrazů nebo pobytu v nemocnici, ale tyto situace vás po finanční stránce nemůžou ohrozit.

Nejvhodnějšími účely pro sjednání životního pojištění je zajištění rodiny, sebe anebo úvěru pro případ životních situací se zásadními finančními dopady. Tedy například pro případ smrti, invalidity nebo trvalých následků úrazu. V těchto případech je stabilita rodinných financí ve velkém ohrožení a životní pojištění může toto ohrožení výrazně zmenšit nebo dokonce vynulovat.

.

A pro koho je tedy životní pojištění vhodné?

Důležitost životního pojištění je podstatně vyšší pro mladší lidi, dejme tomu pro věkovou skupinu 18 až 50 let. A zároveň pro lidi, kteří nejsou tak bohatí. Případně pro lidi, kteří mají nějaké úvěry. A také pro lidi, kteří mají děti.

.

Čím jste starší a bohatší, úvěry máte menší a menší a děti už se osamostatnily, tak potřeba životního pojištění výrazně klesá.

.

Pokud máte několik let do důchodu, majetek v desítkách milionů Kč, nemáte jediný úvěr a děti máte velké, pak pro vás životní pojištění není potřeba.

.

Chcete mít na účtu více peněz, mít spokojenou rodinu, ušetřit peníze na dovolenou a nechat vaše peníze vydělávat další peníze?

Vyplňte formulář níže, budeme se vám věnovat, jak nejlépe umíme, dostanete od nás zdarma nezávaznou online nebo telefonickou konzultaci z pohodlí domova, při které vám poradíme, jak získat peníze navíc a ušetřit tak peníze na dovolenou nebo na dárek pro manželku.