Srovnávač pojištění auta

Srovnávač pojištění auta

Pojištění auta je jedna z prvních věcí, kterou musíte po koupi auta udělat. Srovnávač pojištění auta pro vás může být užitečný pomocník.

Povinné je pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, tedy povinné ručení. Dobrovolné je havarijní pojištění, ale obzvláště o drahých aut má smysl.

Srovnávač pojištění auta

Nejlepší způsob pro sjednání povinného ručení a havarijního pojištění nabízejí srovnávače, které porovnávají nabídky jednotlivých pojišťoven.  I mezi srovnávači však jsou rozdíly, protože se jedná o IT nástroj, kde záleží na hodně faktorech.

Osobně pro své klienty používám náš srovnávač z Broker Trustu, kde mám téměř 100% jistotu, že dostanu kvalitní srovnání, nejen podle ceny, ale i podle parametrů jednotlivých produktů pojišťoven. Mám to otestováno na více než stovce aut z různých regionů.

Srovnávač používám pro sjednání pojistné smlouvy na dálku, ale občas i osobně, když je klient třeba soused.

Povinné ručení

Základním parametrem pro povinné ručení je limit pojištění. Zákonné minimum je stále 35/35 mil Kč, lepší je však začínat na limitech 100/100 mil, není to o moc dražší, pojistná ochrana je však výrazně vyšší.

Pak si můžete sjednat i různá připojištění. Například připojištění čelního skla nebo všech skel. Nebo úrazové pojištění řidiče, zavazadla, případně přímou likvidaci. Případně i náhradní vozidlo. Pro nová auta lze využít připojištění GAP.

Havarijní pojištění

Havarijní pojištění si ideálně sjednávejte ve variantě ALLRISK. Standardně totiž obsahuje havárii, živel, odcizení, střet se zvěří, poškození zvířetem a vandalismus.

Pokud máte starší auto, můžete si vybrat jen některá připojištění.

Spoluúčast

Dalším důležitým parametrem je spoluúčast. Ta se sjednává buď v procentech, pevnou částkou anebo kombinací. Nejrozšířenější variantou je spoluúčast 5 %, minimálně 5.000,- Kč. Případně 0 %, minimálně 5.000,- Kč. Tato spoluúčast je však logicky o něco dražší.

Kombinace

Výborný srovnávač, jako například ten náš, by měl umět i kombinaci pojišťoven, tedy že povinné ručení můžete mít u jedné pojišťovny a havarijní pojištění můžete mít u druhé pojišťovny. Pak už jen záleží na ceně a pojistníkovi, jestli zvolí výsledné řešení u jedné pojišťovny anebo bude mít pojišťovny dvě.

Srovnávač pojištění auta – jak vypadá výsledek?

A jak vypadá výstup z našeho srovnávače? Například takto (nejsou znázorněny všechny nabídky, protože by to bylo hodně dlouhé….):

srovnávač pojištění auta

Pokud chcete posílat do pojišťoven co nejméně peněz, aniž by to mělo vliv na kvalitu pojištění, napište mi a získám nejvýhodnější variantu i pro vás.