Zatočte s podpojištěním

Zatočte s podpojištěním

Kontrola šuplíků!

Pokud patříte mezi alespoň trochu odpovědné osoby, které si pojistily svůj dům, kdy naposledy jste svoji pojistnou smlouvu aktualizovali?

.

Tržní ceny nemovitostí rostou, rostou i ceny stavebních materiálů a stavebních prací. Růst cen stavebních materiálů a stavebních prací je přibližně 3 % ročně.

.

Správně nastavená pojistná částka  z roku 2010 je v současné době přibližně o 25 % nižší, než má být v roce 2021 a dochází tak k podpojištění. A podpojištění, to je v případě pojistné událostí problém. Někdy dost velký problém.

.

Příklad:

Vlastníte dům, který má tržní hodnotu 7 mil Kč ( i s pozemkem). Samotný pozemek má hodnotu 1 mil Kč.  Pokud byste ten samý dům stavěli dnes, stálo by to  5 milionů Kč. Pojistná částka ve vaší smlouvě v šuplíku by tedy měla být 5 milionů Kč.

.

Ve smlouvě v šuplíku ale máte pojistnou částku 3,75 milionu Kč.

.

Stane se to, co nikdo z vás nečekal, dům kompletně shoří a bude třeba ho srovnat se zemí a postavit nový.  Na stavbu nového domu potřebujete 5 mil Kč, ale pojišťovna vám vyplatí pouze 3,75 milionu Kč. Zastaralá smlouva a podpojištění vás tedy stálo 1,25 mil Kč, o které jste díky požáru přišli.

.

Jak je na příkladu vidět, finanční ztráta z důvodu zastaralé pojistné smlouvy s nedostatečnou pojistnou částkou může být obrovská.  Jak to tedy vypadá ve vašem šuplíku?

.

Pokud chcete pomoci s kontrolou pojistných smluv, můžete mi napsat nebo zavolat.

Email: vladimir@svorba.cz  , tel: 724 689 958