Zamítli vám hypotéku?

Zamítli vám hypotéku?

hlavapesOdmítla vás vaše banka a neschválila vám hypoteční úvěr? Nejste první ani poslední, komu se to stane. Pravděpodobně jste moc důvěřovali své mateřské bance, případně jste měli špatné informace, podle kterých jste šli do nevhodné banky. A nebo vám slíbili hory doly a skutek utek‘. V podstatě je jedno, proč jste vybrali tu kterou banku.

Je dobré vědět, proč vám to v té bance neschválili. Pomůže to při přípravě náhradního řešení, pro které byste ale již měli zajít za profesionálem, pokud tedy nechcete hypoteční úvěr vyřizovat dva roky.

Většinou je totiž úvěr neschválen zcela z objektivních důvodů, které byly zřejmé již při podávání žádosti ve vaší bance. Metodiky jednotlivých bank jsou totiž velmi rozdílné a co jinde projde bez problémů, ve vaší bance nemusí projít z důvodů přísné nebo nelogické metodiky.

Nejlépe je to vidět například na výpočtu bonity. Každá banka počítá příjmy trochu jinak, příjmy ze závislé činnosti (ze zaměstnání) někde počítají za celý rok, jinde za 6 měsíců, jinde za poslední 3 měsíce. Příjmy z podnikání každá banka také počítá zcela jinak. A ostatní příjmy, například sociální dávky nebo práce na dohodu, to je velmi specifická oblast. Pokud se podíváme na výdaje, tak každá banka počítá s trochu jiným životním minimem a banky také rozdílně přistupují k vašim kreditním kartám a kontokorentům.

Pokud se tedy zapomene na nějaký důležitý faktor a nebo je vám přislíbena výjimka, která posléze bude zamítnuta, pak jen ztrácíte čas ve špatně zvolené bance.

Nepropadejte však panice, 90 % úvěrů zamítnutých v některé z bank je průchozí v jiné bance. Pokud jste se i vy dostali do situace, že vám nebyl úvěr schválen, můžete se na mě obrátit a pokud váš případ bude mít smysluplné řešení, pomohu vám s jeho realizací.

 

Vladimír Švorba, email: vladimir@svorba.cz, tel: 724 689 958

    Vaše jméno (vyžadováno)

    Váš email (vyžadováno)

    Předmět

    Vaše zpráva