Vyčíslení od Modré pyramidy

Vyčíslení od Modré pyramidy

fcbkoupebytuDnes se rozepíši o jedné osobní zkušenosti s Modrou pyramidou. Klienti se na mě obrátili ve chvíli, když již dva roky řešili vyvázání jednoho z nich z úvěru, neboť se rozvedli a měli dohodu o vypořádání společného jmění manželů. Součástí této dohody bylo i rozdělení majetku a závazků.

 

Modrá pyramida za dva roky nebyla schopná a hlavně ochotná vyvázat jednoho z klientů, což je sám o sobě unikát, zároveň však ani nebyla schopná a ochotná vystavit vyčíslení pro refinancování úvěru. A tak klienti nemohli dostát svým závazkům z dohody o vypořádání společného jmění manželů.

 

Pak se obrátili na mě, vymyslel jsem řešení, jakým způsobem to uděláme, v případě vypořádání SJM totiž Modrá pyramida je schopná vystavit vyčíslení úvěru. Ochotná samozřejmě není, ale přes to se člověk musí přenést.

 

O vyčíslení klienti požádali 28.8.2016 s tím, že chtějí vyčíslení zůstatku úvěru k 30.9.2016.

Po několika urgencích se Modrá pyramida ozvala 20.9.2016 s tím, že to vypracují, ale bude to k datu 25.10.2016. Vyčíslení přišlo klientům 26.9.2016.  Zřejmě se tedy jedná o velice náročný početní úkon, který provádějí 2 pracovníci Modré pyramidy na kuličkovém počítadle. Jinak si totiž to prodlení nedokážu vysvětlit. A i proto asi to vyčíslení dle sazebníku stojí 4.000,- Kč. Kdyby vyčíslení zpracovával počítač, je vše za pár minut hotové a bude to stát maximálně 500,- Kč.

 

Závěrem mohu jen říci, že se nám podařilo úvěr refinancovat a že se tedy po téměř dvou a půl letech naplnila dohoda o vypořádání SJM.

Pokud budete chtít pomoci s financováním vašeho bydlení, můžete se na mě obrátit.

Vladimír Švorba, tel: 724 689 958, email: vladimir@svorba.cz