UniCredit Bank lehce vylepšuje hypotéky

UniCredit Bank lehce vylepšuje hypotéky

KalkulačkaUniCredit Bank v listopadu změnila systém slev na úrokové sazbě u hypotečních úvěrů. Je to sice jen malá změna, ale rozhodně stojí za to ji zmínit, protože to je pozitivní změna.

 

Systém slev byl u UCB do listopadu nastaven takto:

 

Sleva za aktivní účet  = mínus 0,5 procentního bodu

Sleva za aktivní kreditní kartu = mínus 0,1 procentního bodu

Sleva za jednorázové pojištění schopnosti splácet = mínus 0,5 procentního bodu

 

V říjnu byly v UCB minimální úrokové sazby 1,69 % p.a. na tříleté fixaci a 1,79 % p.a. na pětileté fixaci. Jenže tyto sazby byly po všech slevách, tedy i po slevě za uzavření šíleně drahého a zbytečného jednorázového pojištění  a zároveň po slevě za využívání kreditní karty. Bez těchto dvou slev je výsledek jiný:

 

Fixace 3 roky    2,29 % p.a.

Fixace 5 let       2,39 % p.a.

 

V listopadu přišla UCB s nabídkou, dle banky limitovanou do konce roku, pro úvěry nad 1 mil Kč. Úroková sazba na tříleté fixaci zůstala 1,69 % p.a, úroková sazba na pětileté fixaci se snížila taktéž na 1,69 % p.a. a zároveň se upravil systém slev takto:

 

Sleva za aktivní účet  = mínus 0,5 procentního bodu

Sleva za aktivní kreditní kartu = mínus 0,1 procentního bodu

Sleva za jednorázové pojištění schopnosti splácet = mínus 0,3 procentního bodu

 

To tedy znamená, že úrokové sazby bez dvou nevýhodných produktů jsou:

 

Fixace 3 roky    2,09 % p.a.

Fixace 5 let       2,09 % p.a.

 

UCB se tedy sazbami přibližuje ostatním bankám, procesně je však UCB na hony vzdálená bankám, které mají podstatně vyspělejší procesy schvalování hypoték.

 

Aby toho však nebylo málo, v prosinci přišla s UCB ještě s malým vylepšením, snížením úrokových sazeb u tříleté a pětileté fixace o 0,1 procentního bodu. To tedy znamená, že úrokové sazby bez dvou nevýhodných produktů jsou:

 

Fixace 3 roky    1,99 % p.a.

Fixace 5 let       1,99 % p.a.

 

Tato nabídka se dá hodnotit jako velmi zajímavá.

 

Nyní by tedy ještě bylo žádoucí, aby UCB posílila kvalitu a rychlost procesu schvalování hypotečních úvěrů. Sazba 1,99 % p.a. vám totiž může být k ničemu, pokud vám UCB bude schvalovat úvěr dva měsíce, případně vám ho po dvou měsících pro jistotu zamítne.