Termínované vklady v období nízkých úrokových sazeb

Termínované vklady v období nízkých úrokových sazeb

Výnosy

Lze v dnešní době ještě najít bankovní termínovaný vklad na 1 až 2 roky, který vzhledem k inflaci nabízí relativně slušné zhodnocení?

 

Nabídky většina bank nejsou moc zajímavé. Většinou se nabídky pohybují v rozsahu 0,1 až 1% ročně. Banky mají přebytek peněz a nevědí, co s nimi a tak nabízejí střadatelům nízké úrokové sazby, aby k nim ty peníze nedávaly.

 

Ze všech bank tak vyčnívají jen dvě banky, které nabízejí na jednoletém a dvouletém termínovaném vkladu úrokové sazby, které mají potenciál překonat inflaci. Jedná se o banky J&T a Evropsko-ruskou banku.

 

Tyto banky mají pro fyzické osoby nepodnikající následující úrokové sazby:

Termínovaný vklad na 1 rok

J&T – úroková sazba 2,00 % ročně, minimální výše vkladu 500.000,- Kč

ERB – úroková sazba 2,00 % ročně, minimální výše vkladu 500.000,- Kč

ERB – úroková sazba 1,70 % ročně, minimální výše vkladu 50.000,- Kč

 

Termínovaný vklad na 2 roky

J&T – úroková sazba 2,40 % ročně, minimální výše vkladu 500.000,- Kč

ERB – úroková sazba 2,30 % ročně, minimální výše vkladu 500.000,- Kč

 

Jak je vidět, zajímavé úrokové sazby jsou většinou podmíněny relativně vysokým vkladem, kterým každý nedisponuje. Pokud však máte vyšší obnos peněz, který budete potřebovat nejdříve za rok nebo za dva roky a nechcete podstupovat žádné tržní riziko, jeden z těchto termínovaných vkladů pro vás může být vhodná volba. Vklady jsou ze zákona pojištěny do výše 100.000,- Euro.

S případnou administrativou spojenou s uzavřením produktu a správným rozložením finančních prostředků dle vašich potřeb vám rád pomůžu.