Sloučení úvěrů na bydlení do jedné hypotéky

Sloučení úvěrů na bydlení do jedné hypotéky

Financovali jste v minulosti koupi, výstavbu a nebo rekonstrukci domu více úvěry na bydlení? Nejčastěji se jedná o kombinaci hypotéky a několika úvěrů ze stavebního spoření.

.

Pokud vám v brzké době bude končit fixace úrokové sazby u hypotéky, nastává čas na sloučení všech úvěrů na bydlení do nové hypotéky.

.

Jeden případ z praxe. V roce 2016 jsem klientům financoval koupi bydlení, kde však nedopadl odhad podle představ. 90% hypotéky byly ještě za výborné úrokové sazby, takže se hypotéka dofinancovala úvěrem ze stavebního spoření. Za rok si klienti  půjčili peníze na výstavbu garáže, taktéž financováno úvěrem ze stavebního spoření. A za půl roku se rozhodli, že ještě dodělají plot, vrata a pergolu, taktéž financováno úvěrem ze stavebního spoření.

.

Celkem tedy klienti měli 1 hypotéku a 3 úvěry ze stavebního spoření. A i když jsou nezajištěné úvěry ze stavebního spoření relativně levné, stále mají vyšší úrokovou sazbu než hypotéky.

.

Pokud je doba taková, jako je dnes, tedy že ceny nemovitostí rostou, je velmi pravděpodobné, že na konci první fixace se podaří všechny úvěry sloučit do nové hypotéky a všechny úvěry se vejdou do požadovaného LTV (ukazatel výše úvěru k hodnotě zástavy).  Tímto řešením se výrazně sníží celková měsíční splátka a zůstane více peněz na vytváření finančních rezerv.

.

Sloučení úvěrů do jedné hypotéky není obtížné, chce to jen mít alespoň základní znalosti z oblasti úvěrů a udělat si harmonogram, kdy je třeba co udělat.

.

V našem případě kleslo měsíční zatížení klientů o cca 7.000,- Kč, což je znatelná úspora. Tato úspora výrazně zvyšuje prostor pro vytvoření větší finanční rezervy a výrazně mění cash-flow klientů k lepšímu.

.

Pokud tedy jste v podobné situaci, zvažte sloučení úvěrů na bydlení do jedné hypotéky, s velkou pravděpodobností to bude výborné řešení i pro vaše peníze.

Chcete mít na účtu více peněz, mít spokojenou rodinu, ušetřit peníze na dovolenou a nechat vaše peníze vydělávat další peníze?

Vyplňte formulář níže, budeme se vám věnovat, jak nejlépe umíme, dostanete od nás zdarma nezávaznou online nebo telefonickou konzultaci z pohodlí domova, při které vám poradíme, jak získat peníze navíc a ušetřit tak peníze na dovolenou nebo na dárek pro manželku.