Refinancování úvěru od stavební spořitelny

Refinancování úvěru od stavební spořitelny

Úvěry ze stavebního spoření, které nejsou zajištěny nemovitostí, je dobré při nejbližší příležitosti refinancovat do úvěru, který je zajištěný nemovitostí. Ať už v rámci stavební spořitelny (jestli bude zajištěný překlenovací úvěr vhodný), v lepším případě však do klasické hypotéky.

.

Úroková míra se u nezajištěných úvěrů aktuálně pohybuje kolem 5 % p.a., u hypoték jsou aktuální úrokové sazby kolem 2,7 % p.a.. Efekt refinancování bude dvojí. Nižší úroková míra znamená nižší úroky a tedy i nižší anuitní splátku. A zároveň, zajištěný úvěr s největší pravděpodobností bude na delší dobu a dojde tedy k dalšímu vylepšení cash-flow.

.

Nezajištěné úvěry ze stavebního spoření se často používají v situaci, kdy stavebník podhodnotil rozpočtové náklady u výstavby a potřebuje další peníze. A zároveň je problém s vysokým LTV.

.

V současné době mají stavebníci problémy s rozpočtovými náklady i díky výraznému zdražení stavebních materiálů. Pokud nejde navýšit hypotéka (hlavně díky vysokému parametru LTV), pak se v případě dostatečné bonity nabízí získání dalších finančních prostředků díky nezajištěnému úvěru ze stavebního spoření. Pokud to bude řešení pro vaši finanční situaci, nezapomeňte za několik let, až dům dostavíte, přistoupit k refinancování nezajištěného úvěru do hypotéky.

.

Snažte se tedy využívat nezajištěné úvěry ze stavebního spoření jen na nezbytně dlouhou dobu, úvěr zajištěný nemovitostí je pro vás téměř vždy vhodnější (vyjma úvěrů na nízké částky, kdy nemá moc smysl dávat do zástavy nemovitost).

.

Chcete mít na účtu více peněz, mít spokojenou rodinu, ušetřit peníze na dovolenou a nechat vaše peníze vydělávat další peníze?

Vyplňte formulář níže, budeme se vám věnovat, jak nejlépe umíme, dostanete od nás zdarma nezávaznou online nebo telefonickou konzultaci z pohodlí domova, při které vám poradíme, jak získat peníze navíc a ušetřit tak peníze na dovolenou nebo na dárek pro manželku.