Refinancování - Přístup banky ke klientům aneb Loupež za bílého dne

Refinancování – Přístup banky ke klientům aneb Loupež za bílého dne

milionByla jednou jedna velká banka, která měla hodně moc poboček a hodně moc bankomatů. A samozřejmě také hodně klientů, jak se na velkou banku sluší.

 

Jednomu klientovi končila úroková sazba u jeho velké hypotéky (14 mil Kč) v době, kdy průměrná úroková sazba u hypoték byla 2 % ročně. Klient měl u své hypotéky úrokovou sazbu 2,99 % ročně a těšil se, jak dostane sazbu pod 2 % ročně a ušetří tak na úrocích, přeci jen, u takto vysokého úvěru je každá desetinka znát. Konec fixace úrokové sazby se blížil a klient nebyl moc aktivní, čekal na to, až mu tato velká banka pošle nabídku nové úrokové sazby.

 

Chcete vědět, jak se zachovala velká banka ke svému bezproblémovému klientovi, který platí vše řádně včas, má velkou hypotéku a na účtu mu leží statisíce? (Zkrátka takový ideální klient pro banku) Moc pěkně se banka ke svému klientovi nezachovala, nabídku nové úrokové sazby sice poslala, ale úrokovou sazbu pro jistotu ještě navýšila. Na 3,24 % ročně. Je totiž třeba spolehlivého klienta ještě trochu vyždímat, když má peníze.

 

Klient se tedy rozhodl, že se pokusí refinancovat, protože na rozumnou domluvu s velkou bankou to vůbec nevypadalo. A tak se vydal za finančním poradcem, který vymyslel řešení, které mělo velkou pravděpodobnost na schválení, vzhledem k specifikám daného případu a vzhledem k časové tísni.

 

A výsledek? Velká banka po vyjednávání snížila finální nabídku úrokové sazby na 2,29 % ročně. Nové řešení bylo s úrokovou sazbou 1,69 % ročně. Klient tedy realizoval nové řešení a je spokojený.

 

A jaké ponaučení plyne z tohoto příběhu?

 

 • Některé banky to na vás prostě zkusí, je spousta klientů, kteří nevěnují konci fixace úrokové sazby patřičnou pozornost a pak mají zbytečně vysokou splátku.
 • Nečekejte na nabídku vaší stávající banky, buď ji oslovte dříve nebo klidně včas refinancujte a přenastavte si úvěr dle vašich aktuálních potřeb.
 • Dojděte si za odborníkem, který vám s případem pomůže.

 

V případě, že budete chtít pomoci s řešením financování vašeho bydlení, klidně se na mě obraťte.

Vladimír Švorba, tel: 724 689 958, email: vladimir@svorba.cz

  Vaše jméno (vyžadováno)

  Váš email (vyžadováno)

  Předmět

  Vaše zpráva