Podpojištění

O svůj majetek je třeba pečovat a je třeba myslet i na rizika, která život přináší. Jak k pojištění svého majetku přistupují Češi? Jak časté je podpojištění?

Podpojištění

Téměř každá smlouva o pojištění majetku, která se mi dostane na stůl, vykazuje známky velkého podpojištění. Dnes například pojistná smlouva od Kooperativy. Pojistná částka 4 mil Kč, reálně však má být podle cenových ukazatelů obestavěného prostoru pro rok 2022 ve výši cca 15 mil Kč. Jedná se tak o podpojištění o cca 73 %.

.

A co na to pojistné podmínky Kooperativy?

Článek 26 Podpojištění

1) Je-li v době vzniku pojistné události pojistná částka nižší než pojistná hodnota pojištěné věci, máme právo snížit plnění ve stejném poměru, v jakém je pojistná částka k pojistné hodnotě pojištěné věci.

.

To je pak velká mrzutost, když dojde na pojistnou událost. Za správnou výši pojistné částky totiž odpovídá pojistník.

A jak to máte vy? #určitědobře #takynadvěvěci

.

U Kooperativy se lze podpojištění vyhnout v případě, že je sjednána indexace pojistné částky a pojistného. Pojišťovna pak případné podpojištění neuplatní. Každá pojišťovna to však má v pojistných podmínkách jinak. Nejlepší je, když se pojistná smlouva jednou ročně zkontroluje, jestli pojistná částka odpovídá.

.

Chcete mít na účtu více peněz, mít spokojenou rodinu, ušetřit peníze na dovolenou a nechat vaše peníze vydělávat další peníze?

Vyplňte formulář níže, budeme se vám věnovat, jak nejlépe umíme, dostanete od nás zdarma nezávaznou online nebo telefonickou konzultaci z pohodlí domova, při které vám poradíme, jak získat peníze navíc a ušetřit tak peníze na dovolenou nebo na dárek pro manželku.