Na hypotéku sami a nebo s finančním poradcem?

Na hypotéku sami a nebo s finančním poradcem?

Češi jsou národ kutilů a nejraději by si udělali všechno sami. Od jednoduchých věcí v domácnosti až po relativně náročné úkony v jakýchkoliv jiných oblastech. Tedy i v oblastech, kde se případná  neznalost a neodbornost může šeredně vymstít.

Neznalost a neodbornost ve finanční oblasti může přijít klienta velmi draho, finanční ztráty se mohou počítat i do statisíců. A i čas se dá strávit efektivněji než jen běháním po úřadech a řešením starostí.

Je tedy lepší řešit hypotéku sami a nebo s poradcem? Jaké jsou výhody a nevýhody toho, když se do řešení hypotéku pustíme sami a nebo si na vyřízení najdete finančního poradce?

 

Řešení – sami

Pokud máte dostatečnou odvahu, umíte dobře komunikovat, máte hodně času a půjde o jednoduchý případ, můžete si zkusit zařídit hypotéku sami. Ve většině jednoduchých případů to zvládnete, jednoduché hypotéky totiž zvládne skoro každý.

Naučíte se něco nového, poznáte nová slova, zjistíte, že v reklamě to vypadá vždy jednodušeji než ve skutečnosti. Všude vám budou slibovat modré z nebe a nemožné na počkání. Budete se muset umět naučit číst mezi řádky. Budete muset zjišťovat, kde se dá a relevantní informace často stejně nenajdete. Jako dobrodružství to je ale velká výzva.

 

Jaké jsou výhody?

Získáte nové zkušenosti pro další obchod

Vše je jen na vás

Nemusíte hledat kvalitního finančního poradce

 

Jaké jsou nevýhody?

Máte malé obchodní zkušenosti

Máte nízkou odbornost

Vyřízení hypotéky věnujete hodně času

Budete mít zbytečné starosti

Ve většině případů dostanete v bance horší podmínky

Nikdo s vámi nebude řešit ideální možnost

Budou se vám snažit prodat nepotřebné produkty

Nedozvíte se nevýhody řešení

 

VerdiktPokud jste odvážní, máte dostatek času a chcete, aby byl výsledek jen na vás, zkuste si to sami.

 

Řešení – s finančním poradcemJednoduché hypotéky

Pokud nemáte čas a odvahu si hypotéku zařídit sami, je vhodné se obrátit na finančního poradce. Ovšem pozor, není poradce jako poradce, i mezi finančními poradci je třeba rozlišovat, neboť jejich kvalita se různí. Někteří jsou obyčejní zprostředkovatelé bez zkušeností, jiní se sice snaží, ale chybí jim praxe. A pak je tu skupina zkušených a kvalitních finančních poradců. Je tedy třeba najít zkušeného poradce s praxí, který vás provede procesem získání hypotečního úvěru bez zbytečných starostí a komplikací, ušetří vám spoustu peněz a připraví vám optimální řešení s ohledem na minimalizaci rizik.

 

Jaké jsou výhody?

Máte odborníka po ruce

Neřešíte zbytečnosti, šetříte si nervy

Dostanete lepší podmínky

Řešení je zcela přizpůsobeno vašim požadavkům

Upozorní vás na výhody i nevýhody jednotlivých variant

Ušetříte spoustu času

 

Jaké jsou nevýhody?

Pokud si vyberete začínajícího, nezodpovědného nebo nešikovného zprostředkovatele, řešení bude stejně obtížné, jako když to budete řešit sami.

 

VerdiktPokud si najdete zkušeného a kvalitního finančního poradce, pak je výsledek téměř jistý. Velmi důležitý je ale výběr poradce, jak už jsem psal, není poradce jako poradce a rádoby odborníci jsou v každém oboru.

 

V případě potřeby se na mě můžete obrátit: Vladimír Švorba, email: vladimir@svorba.cz, tel: 724 689 958