Koupě domu

Jak jsme kupovali dům, bojovali a vyhráli 🏠 🏠 🏠

V roce 2020 jsem pomáhal jednomu klientovi se splněním jeho snu o vlastním bydlení a před Vánocemi 2022 se mi ozval jeho kamarád, že potřebuje taky pomoci splnit si sen o vlastním bydlení.

Koupě domu

Tak jsme se v lednu dali do práce, zjistil jsem, co bylo třeba pro přípravu řešení a pustili jsme se do toho. Ve finále jsme měli na výběr dvě banky a dvě různé fixace.

Průtahy

Celý případ se relativně protahoval, podpis rezervační smlouvy trval celkem dlouho. Až po nějaké době jsem zjistil, kde je kámen úrazu a proč se to tak vleče. Tím problematickým bodem bylo to, že prodávající měl příliš puntičkářskou a nezkušenou advokátku. A naopak kupující neměl dlouhou dobu žádného advokáta, základní rady jsem musel dávat já, i když to není moje práce.

Rezervační smlouva se tedy podepsala a pak přišlo ještě těžší domlouvání na znění kupní smlouvy. A vzhledem k tomu, že na domu vázlo zástavní právo, musela se ještě domluvit ještě úschovní smlouva u banky, aby koupě domu dopadla.

Když jsou normální advokáti, tak je to otázka několik dnů, v tomto případě to však trvalo téměř 6 týdnů, než se vše doladilo. Během té doby se mi podařilo vysvětlit klientovi, že advokáta prostě potřebuje, aby ta dohoda šla rychleji.

Někdy se to sejde 🙂

Ani po podpisu nešlo vše úplně hladce, například když klient poslal 12 mil Kč na účet dohody, která byla podepsaná, platná a účinná, ale v bance jí ještě nedali do systému. Peníze se tedy druhý den klientovi vrátily na účet. 💰 💰 💰

Důležitý je však vždy samozřejmě výsledek a ten se podařil. Financování dopadlo dobře, převod nemovitosti na katastru dopadl také dobře, koupě domu se tedy podařila, takže se připravuje stěhování.

Už se těším na dalšího kamaráda v této linii zákazníků 😊

Chcete jistotu, že se při řešení vlastního bydlení rozhodnete správně? Můžu pomoci i vám.