Hoří!!! Kontrola šuplíků! - Vladimír Švorba - finanční poradce, hypoteční poradce, investiční poradce, hypotéky, pojištění, investice

Pokud patříte mezi alespoň trochu odpovědné osoby, které si pojistily svůj dům, kdy naposledy jste svoji pojistnou smlouvu aktualizovali? Tržní ceny nemovitostí rostou, rostou i ceny stavebních materiálů a stavebních prací. Za poslední 4 roky byl nárůst cen desítky procent.

Správně nastavená pojistná částka  z roku 2010 je v současné době přibližně o 50 % nižší, než má být v roce 2022 a dochází tak k podpojištění. A podpojištění, to je v případě pojistné událostí problém. Někdy dost velký problém.

Příklad:

Vlastníte dům, který má tržní hodnotu 9 mil Kč ( i s pozemkem). Samotný pozemek má hodnotu 3 mil Kč.  Pokud byste ten samý dům stavěli dnes, stálo by to  6 milionů Kč. Pojistná částka ve vaší smlouvě v šuplíku by tedy měla být 6 milionů Kč. Ve smlouvě v šuplíku ale máte pojistnou částku 3 miliony Kč.

Stane se to, co nikdo z vás nečekal, dům kompletně shoří (nebo ho výrazně poničí vichřice) a bude třeba ho srovnat se zemí a postavit nový.  Na stavbu nového domu potřebujete 6 mil Kč, ale pojišťovna vám vyplatí pouze 3 milionu Kč. Zastaralá smlouva a podpojištění vás tedy stálo 3 mil Kč, o které jste díky požáru přišli. Manželka vás bude milovat….

Jak je na příkladu vidět, finanční ztráta z důvodu zastaralé pojistné smlouvy s nedostatečnou pojistnou částkou může být obrovská.  Jak to tedy vypadá ve vašem šuplíku?

.

Pro kontrolu pojistných smluv a nezávaznou schůzku nám napište nebo zavolejte dříve, než se stane pojistná událost.

Email: vladimir@svorba.cz  , tel: 724 689 958