Pojištění majetku. Hoří!!! Kontrola šuplíků!

Pokud patříte mezi alespoň trochu odpovědné osoby, které si pojistily svůj dům, kdy naposledy jste svoji pojistnou smlouvu aktualizovali? Tržní ceny nemovitostí rostou, rostou i ceny stavebních materiálů a stavebních prací. Za poslední 4 roky byl nárůst cen desítky procent.

Správně nastavená pojistná částka  z roku 2010 je v současné době přibližně o 50 % nižší, než má být v roce 2022 a dochází tak k podpojištění. A podpojištění, to je v případě pojistné událostí problém. Někdy dost velký problém. Pojďme se na pojištění majetku podívat na názorném příkladu.

Pojištění majetku

Příklad:

Vlastníte dům, který má tržní hodnotu 9 mil Kč ( i s pozemkem). Samotný pozemek má hodnotu 3 mil Kč.  Pokud byste ten samý dům stavěli dnes, stálo by to  6 milionů Kč. Pojistná částka ve vaší smlouvě v šuplíku by tedy měla být 6 milionů Kč. Ve smlouvě v šuplíku ale máte pojistnou částku 3 miliony Kč.

Stane se to, co nikdo z vás nečekal, dům kompletně shoří (nebo ho výrazně poničí vichřice) a bude třeba ho srovnat se zemí a postavit nový.  Na stavbu nového domu potřebujete 6 mil Kč, ale pojišťovna vám vyplatí pouze 3 milionu Kč. Zastaralá smlouva a podpojištění vás tedy stálo 3 mil Kč, o které jste díky požáru přišli. Manželka vás bude milovat….

Jak je na příkladu vidět, finanční ztráta z důvodu zastaralé pojistné smlouvy s nedostatečnou pojistnou částkou může být obrovská.  Jak to tedy vypadá ve vašem šuplíku? Pojištění majetku není radno podceňovat.

.

Chcete mít jistotu, že nepřijdete o peníze, pokud by váš majetek navštívil živel? Napište a nebo zavolejte, dáme to do pořádku, ať máte klidné spaní.

Email: vladimir@svorba.cz  , tel: 724 689 958