Když vás dožene nerozvážné mládí

Když vás dožene nerozvážné mládí

Někdy se při vyřizování hypotečního úvěru na bydlení stane, že klienta dostihne nerozvážné mládí a celou situaci s vyřizováním hypotéky to výrazně zkomplikuje.

.

Na prvním pohled se jednalo o relativně jednoduchý případ, klient měl cca 40 % kupní ceny z vlastních zdrojů. Příjmy klienta byly z podnikání, u dvou bank to bonitně prošlo (naštěstí alespoň u dvou bank). Registry měl klient čisté, bez jediného záznamu. Tedy téměř ideální klient.

.

Vybrali jsme banku, která měla pro klienta lepší podmínky. Následně jsme sepsali žádost a nechali to v bance zpracovat. V bance bylo všechno v pořádku, až na jednu věc, ale docela zásadní věc. Klient byl na interním blacklistu dané banky.

V minulosti, cca 10 let zpátky, při své mladické nerozvážnosti nasekal dva dluhy u této banky, které spadly až do exekuce. A i když své dluhy za rok zcela doplatil, na blacklistu dané banky je pořád. Klient mi tuto informaci bohužel neřekl, takže jsme na tento stav museli reagovat dodatečně.

.

Nabízely se dvě možnosti. Doložit potvrzení od exekutorů o splacení dluhů a požádat v bance o výjimku. Anebo jít do druhé banky, kde klient na interním blacklistu není.

.

Jednodušší bývá většinou standardní postup bez výjimek, protože získání výjimky je v některých bankách značně nejisté a na dlouhé lokte. A tak jsme zvolili variantu jít do druhé banky.

.

V druhé bance bylo naštěstí vše bez problémů, takže jsme se do cíle dostali a klient se bude brzy stěhovat.

.

Až budete řešit své vlastní bydlení, nezapomeňte i na takové zdánlivé maličkosti, jako je exekuce před 10 lety.

Chcete mít na účtu více peněz, mít spokojenou rodinu, ušetřit peníze na dovolenou a nechat vaše peníze vydělávat další peníze?

Vyplňte formulář níže, budeme se vám věnovat, jak nejlépe umíme, dostanete od nás zdarma nezávaznou online nebo telefonickou konzultaci z pohodlí domova, při které vám poradíme, jak získat peníze navíc a ušetřit tak peníze na dovolenou nebo na dárek pro manželku.