Když vás banky nechtějí

Když vás banky nechtějí

Kontaktoval mě pan Novák s tím, že mu největší hypoteční banka zamítla hypotéku z důvodu velkého množství odmítnutých žádostí o úvěr v bankovním registru. A jestli s tím prý půjde něco udělat, že si potřebuje půjčit peníze na výstavbu rodinného domu.

.

Nechtělo se mi věřit, že by to v bance zamítli z tohoto důvodu, ale zase nebyl důvod panu Novákovi nevěřit.

.

Abych věděl, na čem tedy s klientem jsem, zaúkoloval jsem pana Nováka, aby si vyřídil výpis z bankovního a nebankovního registru, ať víme, jak ty registry vypadají. Pan Novák příkladně spolupracoval a druhý den mi poslal výpis z bankovního a nebankovního registru. V registru bylo všechno v pohodě, v minulosti všechny závazky řádně splácené, žádná opožděná splátka. Jediný problém, který v těch registrech byl, byly opravdu to velké množství odmítnutých žádostí o úvěr.

Takové registry jsou pro systémy bank velmi problémové a systémy bank to zamítnou hned na první dobrou. Bylo tedy třeba oslovit jednotlivé banky s tímto problémem, jestli jsou tento obchod schopny vyřešit v individuálním režimu.

.

Téměř všechny banky to odmítly, s tím, že možná za půl roku, spíše však za rok, jestli vůbec. Dokud to bude vidět v registrech.  Jedna z bank si vyžádala vyjádření klienta, jak k tomu došlo. Pan Novák sepsal vyjádření, jednalo se o nerozvážnost a nezkušenost pana Nováka, v situaci, když zažádáte o úvěr u více institucí najednou, můžou vzniknout podobné problémy. V tomto případě to bylo umocněno velkými spekulacemi klienta, z neznalosti.

.

Po doložení vyjádření klienta jsme za 4 dny dostali souhlas obchod v bance realizovat a tak jsme se do toho pustili.

.

Původně chtěl pan Novák žádat o 2,5 milionu Kč, po detailním rozboru jsme připravili žádost na 3,5 milionu. Po intervenci odhadkyně jsme museli rozpočet na výstavbu ještě o 300.000,- Kč navýšit, ve finále jsme tedy žádali o 3,8 mil Kč. Věřím, že tato částka bude panu Novákovi stačit na dokončení stavby a možná, že mu ještě něco málo zůstane, že nevyčerpá celou částku.

Dům bouřka

Do banky jsme doložili všechny požadované dokumenty. V bance pak následoval relativně rychlý schvalovací proces a obchod jsme úspěšně dotáhli k podpisu úvěrové smlouvy. Stihli jsme to na poslední chvíli před výrazným zvýšením úrokových sazeb. Řešit to o měsíc později, už by úroková sazba byla o 1 procentní bod vyšší.

I podobné případy tedy jsou řešitelné, ale vždy je lepší, když v registrech nemáte žádný problém.

.

Chcete mít na účtu více peněz, mít spokojenou rodinu, ušetřit peníze na dovolenou a nechat vaše peníze vydělávat další peníze?

Vyplňte formulář níže, budeme se vám věnovat, jak nejlépe umíme, dostanete od nás zdarma nezávaznou online nebo telefonickou konzultaci z pohodlí domova, při které vám poradíme, jak získat peníze navíc a ušetřit tak peníze na dovolenou nebo na dárek pro manželku.