Kde sledovat čerstvé zprávy z investičního prostředí

Kde sledovat čerstvé zprávy z investičního prostředí

VýnosyKde se nejrychleji dozvím aktuální zprávy z oboru investic? Do čeho bych měl investovat a proč? Zhruba tak zní otázky, které mi klienti pokládají nejčastěji. V následujícím článku na ně proto odpovím.

 

Nechcete-li trávit celé dny sledováním a rozborem toho, co se ve světě investic děje, potřebujete někoho, kdo to udělá za vás, a vy si jen prohlédněte shrnující zprávu a výsledky vašeho portfolia. V případě, že financím úplně nerozumíte, není jednoduché najít nezávislý web, kde najdete nezkreslené informace. Proto vám doporučuji sledovat například portál Patria.cz, kde najdete každý den aktuální zprávy z investičního světa. Ty navíc komentují analytici ve video komentářích. Patria patří mezi zavedené weby, které se investování věnují léta, a za tu dobu si získala renomé finančního odborníka.

 

S investováním teprve začínáte? Každá investice s sebou přináší riziko a vždy je třeba dané riziko správně vyhodnotit. Fondy peněžního trhu představují jen minimální riziko, protože při nich investujete do bezpečných instrumentů (například do cenných papírů emitovaných ČNB). Další příjemnou výhodou jsou nízké poplatky a také fakt, že se k penězům dostanete okamžitě. Naopak akciové fondy jsou vhodné pro zkušenější investory, kteří vědí, že hodnota akcií v čase může výrazně kolísat. Akciové fondy jsou rovněž vhodné pro pravidelné investování, pokud je váš investiční horizont delší než 7 let. Můžete dosáhnout zajímavého zhodnocení, znovu ale upozorňuji, že riziko je podstatně větší než u fondů peněžního trhu. Z dlouhodobého hlediska je však třeba být odvážný a mít optimálně rozložené portfolio. V případě, že se pro investici do akciových fondů rozhodnete, rozhodně si vezměte k ruce zkušeného finančního poradce.

 

Pokud chcete pracovat s vašimi volnými finančními prostředky, ale nejste si jistí, jaký způsob zvolit, klidně se na mě obraťte. Poradím vám vhodnou investiční strategii. Ukáži vám, jak správně investice diverzifikovat do cenných papírů, nemovitostí a tak dále.

Kontaktuje mě na e-mailu vladimir@svorba.cz nebo na telefonu 724 689 958.