Jsou manažeři v UniCredit bank šílení?

Jsou manažeři v UniCredit bank šílení?

KalkulačkaBřezen je měsíc, kdy přichází jaro a s ním i krásné jarní počasí. Banky na jaro občas připravují jarní akce, které se týkají hypotečních úvěrů. S jednou takovou akcí přišla UniCredit Bank a jen čas ukáže, jestli se jedná jen o akční krátkodobou akci, anebo tato akce bude mít dlouhého trvání.

O konstrukci úrokové sazby jsem psal již v minulém článku, odkaz je zde. Krátké shrnutí konstrukce úrokové sazby je následující:

 

Výchozí úroková sazba 2,79 % p.a
sleva za využívání běžného účtu UCB 0,5 procentního bodu
sleva za aktivní kreditní kartu UCB 0,1 procentního bodu
sleva za jednorázové pojištění Cardif 0,5 procentního bodu
Výsledná úroková sazba 1,69 % p.a.
Výsledná úroková sazba bez pojištění a bez kreditní karty 2,29 % p.a.

 

A s čím tedy v březnu přišli odborníci z UniCredit Bank ? UniCredit Bank chce zřejmě aspirovat na cenu nejvýkonnější pojišťovací agent v České republice, a tak v UniCreditu rozšířili nabídku pojištění a zakomponovali do konstrukce úrokové sazby u hypoték další slevu ve výši 0,1 procentního bodu. Podmínkou získání této slevy je uzavření životního pojištění Bella Vita od Generali přímo na pobočce UniCreditu. Měsíční pojistné musí být minimálně 400,- Kč, povinnost platit pojistnou smlouvu je zakotvena v úvěrové smlouvě, pokud klient tuto povinnost poruší, sleva ve výši 0,1 procentního bodu se ruší.

Výsledná úroková sazba po všech slevách tedy je 1,59 % p.a.

 

UniCredit je první banka v České republice a možná i v celé Evropě, která chce klientovi prodat najednou dvě životní pojištění. Palec dolů ode mně má již za distribuci drahého a nepříliš kvalitního pojištění Cardif a pomalý proces schvalování hypotečních úvěrů. Nyní tedy dávám UniCredit další palec dolů za další nesmyslný crosseling.

 

Doufejme, že tato akce nebude mít dlouhého trvání, odpovědní manažeři v UniCreditu dostanou rozum a zaměří se na zkvalitnění a zrychlení schvalovacího procesu hypotečních úvěrů.