Hypotéka od Unicredit Bank

Hypotéka od Unicredit Bank

SlevičkaNabídka hypotečních bank je celkem rozmanitá a většinou i velmi nepřehledná. Úrokové sazby jsou dost často podmíněny produkty, které nemají žádnou přidanou hodnotu. Dnes si trochu posvítíme na hypotéku od Unicreditu.

 

Nebudeme porovnávat hypotéku od Unicredit s jinou bankou, ale ukážeme si, jestli je aktuální úroková sazba 1,69 % ročně po všech možných slevách na pětileté fixaci opravdu zajímavá a výhodná.

 

Úroková sazba je u Unicredit bank konstruována následovně (pro LTV do 85 %):

 

Výchozí úroková sazba 2,79 % p.a
sleva za využívání běžného účtu UCB 0,5 procentního bodu
sleva za aktivní kreditní kartu UCB 0,1 procentního bodu
sleva za jednorázové pojištění Cardif 0,5 procentního bodu
Výsledná úroková sazba 1,69 % p.a.
Výsledná úroková sazba bez pojištění a bez kreditní karty 2,29 % p.a.

 

 

Jak je to s jednotlivými slevami? Sleva za využívání běžného účtu se vyplatí, účet je při splnění podmínek zdarma.

 

Sleva za aktivní využívání kreditní karty od UCB se vyplatí pouze zodpovědným klientům, kteří umí se svými penězi dobře hospodařit. Pro ostatní klienty to může být první krok na cestě k finančním problémům.

 

A komu se vyplatí sleva za jednorázové pojištění Cardif? Bance, pojišťovně a rádobyzprostředkovateli. Klientům jen ve výjimečném případě, pokud klientovi táhne na 60 a chce si vzít hypotéku, tak pak možná ano.

 

Banka při sjednání tohoto pojištění získává zajímavou provizi, pojišťovna získává obchod, kde je pravděpodobnost plnění pojistné události minimální a rádobyzprostředkovatel naláká neznalého klienta na vábničku nízké úrokové sazby, kterou si klient ovšem draze zaplatí.

 

Jednorázové pojištění Cardif u Unicreditu stojí 3 % z objemu úvěru a obvykle se hradí navýšením úvěru. Při úvěru 2.000.000,- Kč toto pojištění stojí 60.000,- Kč a celkový úvěr je pak 2.060.000,- Kč.

 

A jaké chyby má tedy toto slavné neslavné pojištění?

1)Pojištění se sjednává pouze na dobu pěti let

Jednorázově placené pojištění Cardif se sjednává na dobu 5 let. V případě, že se klientovi  v následujících pěti letech zhorší zdravotní stav, pak už pro jakoukoli pojišťovnu nebude klient zajímavý a nevezmou ho do pojištění a nebo vezmou, ale se značnou přirážkou. A je všeobecně známo, že zdravotní stav se s vzrůstajícím věkem zhoršuje. Úvěr tak klient nebude mít zajištěný a zbytečně budete podstupovat riziko. Do seriozního finančního poradenství takové produkty nepatří.

 

2) Invalidita kryje pouze 3.stupeň.

Pojištění invalidity se v tomto pojištění Cardif vztahuje pouze na invaliditu III.stupně. Zcela chybí pojištění invalidity II.stupně, která se dá sjednat téměř ve všech klasických rizikových a investičních životních pojištění. Některé produkty životního pojištění umožňují sjednat krytí i pro případ invalidity I.stupně. Pojištění invalidity z důvodu nemoci je jedno z nejdůležitějších pojištění.

 

3) Pojištěná osoba musí vyplnit zdravotní dotazník a „být zdráva“

Klient nejenže vyplňuje zdravotní dotazník, ale svým podpisem i prohlašuje, že je zdráv. Co ovšem znamená být zdráv? Zdravotní dotazník je potřeba vyplnit vždy podle pravdy. Ale i když zdravotní dotazník vyplní klient dle pravdy, některé oblasti zdravotního stavu se do dotazníku vejít nemusí, klient ale podpisem stvrdil, že je zdráv. V případě pojistné události je pak možné pojistnou událost neuznat, protože smrt a nebo invalidita III.stupně nastala díky onemocnění a nebo úrazu někdy v dětství. V takovém případě pojišťovna odstupuje od smlouvy od počátku a klientovi vrátí celé pojistné. Banka pak může po klientovi požadovat zpětné doplacení úrokového zvýhodnění, které díky tomuto pojištění získal.

 

Ze všech úhlů pohledu je tedy pro klienty výhodnější  mít o něco vyšší úrokovou sazbu pouze se slevou za běžný účet, případně za kreditní kartu (pokud jí klient umí využít ve svůj prospěch) a pojištění si udělat zvlášť, bez přímého spojení k hypotéce.