Investujte do firem - Vladimír Švorba - finanční poradce, hypoteční poradce, investiční poradce,

Zbývají vám peníze a chcete je zhodnocovat?

Můžete si vybrat z velkého množství investičních nástrojů. Můžete investovat do nemovitostí, do vzdělání, do umění, do drahých kovů, do svého vlastního podnikání a nebo také můžete investovat do firem.

Jak investovat do firem tak, aby bylo riziko přijatelné a stále vám zůstal zajímavý výnosový potenciál? Řešením může být (ale i nemusí, může být i jiné řešení, vždy je to individuální) investování přes nástroj kolektivního investování, tedy přes podílové fondy.

Investujte do firem

Co jsou podílové fondy?

Podílové fondy jsou vhodné pro krátkodobé i dlouhodobé vytváření rezerv. Peníze můžete mít zainvestovány třeba jen rok, ale klidně i několik desítek let. Je to jen na vás a vašich cílech, je to o tom, jak vnímáte riziko a jak velký majetek máte.

Jako v každé oblasti financí, i v oblasti investic je ale třeba zvolit vhodnou strategii. Vhodnou strategii by vám měl připravit poradce. Strategie musí ctít vaše cíle a plány, vaše požadavky a možnosti. Bez ohledu na to, jestli zrovna na trzích vládne dobrá nálada a nebo je zrovna turbulentní období.

Pokud je zvolena správná strategie, pak už je to o tom, vybrat vhodné konkrétní produkty, konkrétní podílové fondy z velkého množství, které na trhu jsou. I to je práce pro odborníka.

I pro ty co se bojí investovat je řešení

Jsou však i lidé, kteří se investování bojí. Pro ty jsou vhodné nástroje spořící účet nebo termínovaný vklad, ovšem je třeba si upozornit, že tyto produkty vám garantují reálnou ztrátu vašich peněz, protože inflace byla je a bude.

Na závěr několik užitečných rad. Snažte se vždy zvolit takovou investici, které rozumíte a u které dokážete posoudit a vnímat daná rizika.  Zároveň dobře diverzifikujte svůj majetek. Dívejte se na svou investici z dlouhodobého hlediska. A snažte se myslet dlouhodobě. Bude vám to vydělávat víc peněz.

O konkrétním řešení vašich plánů a vašich investic je však vždy vhodné poradit se s odborníkem. Univerzální řešení totiž neexistují.