Daň z nemovitosti

dane2017Blíží se čas pro zaplacení daně z nemovitosti. Tuto daň musíte zaplatit do 31.května, tak aby poslední květnový den měl finanční úřad peníze na svém účtu.

Finanční úřad v současné době rozesílá složenky dopisem, kde je uvedena částka, kolik máte letos zaplatit. Pokud se ve vaší obci nebo ve vašem městě neměnil koeficient daně, pak budete platit stejně jako minulý rok.

V případě, že vlastníte nemovitost přes právnickou osobu a tato právnická osoba má datovou schránku, přijde do  datové schránky Informace o daňové povinnosti. Nezapomeňte tedy pravidelně zkontrolovat datovou schránku vaší společnosti.

Pokud složenku nedostanete do schránky do 20.května, zavolejte si na finanční úřad, ať splníte včas svoji daňovou povinnost.

Daň můžete zaplatit složenkou na jakékoli poště. Můžete také zaplatit bankovním převodem, případně na pokladně finančního úřadu. Nejjednodušší však je bankovní převod.

Číslo účtu, na který máte daň zaplatit, najdete na složence. Variabilní symbol je vaše rodné číslo, případně IČ u právnické osoby.

.

No a pokud žádnou daň z nemovitosti platit nemusíte, protože bydlíte v nájmu a nebo u rodičů, máte pro tuto chvíli klid. 

Pokud si však chcete pořídit vlastní bydlení a nemáte dostatek peněz, můžete se na mě obrátit.

Vladimír Švorba, tel: 724 689 958, email: vladimir@svorba.cz