Hypotéka - život s hypotékou

Hypotéka – život s hypotékou

Hypoteční byznys je z pohledu objemu peněz velmi zajímavý byznys a aktuálně stále zažívá boom. Za rok 2020 banky sjednaly hypotéky v celkové výši 266 miliard korun.  Z toho refinancování bylo v objemu 49 miliard korun. Podle údajů z ČNB k prosinci 2020 je podíl hypoték, které nejsou spláceny, přibližně 0,88 %. Toto číslo je velmi nízké, mohlo by samozřejmě být ještě o něco lepší. Může však být i o dost horší.

.

Stejně tak jako v distribuci pojistných produktů a investičních produktů, tak i v oblasti hypoték stále není lehké najít kvalitního člověka, který má zkušenosti, znalosti a přehled, odvede kvalitní práci a dokáže připravit takové řešení, které bude mít pozitivní dopad na život klientů a bude zasazeno do finančního plánu klienta.  Tedy takové řešení, že klienti při procesu vyřizování úvěru nezestárnou o 10 let, že se minimalizují všechna možná rizika a klient se tak nedostane do problémů se splácením a bude si žít spokojený život. A zároveň bude mít prostor pro plnění ostatních cílů.

Hypotéka

Hypotéka je produkt, ze kterého jen tak lehce neutečete, pro většinu lidí to je rozhodnutí na celý život. Na rozdíl od investice, kdy můžete z investiční pozice vystoupit téměř kdykoli a změnit tak své rozhodnutí.

.

Hypotéka

U hypotéky děláte rozhodnutí o penězích, které si půjčujete a v případě špatného rozhodnutí můžete spadnout do dluhů, u investic děláte rozhodnutí o penězích, které máte a v případě špatného rozhodnutí přijdete „pouze“ o své vlastní peníze. Hypotéka není jako lampička za 200,- Kč z obchodu IKEA, kterou můžete kdykoli strčit do komory, když vám bude překážet. Proto je důležité při řešení financování probrat své plány s odborníkem, který vám připraví optimální řešení, upozorní na všechna možná rizika a řekne vám výhody a nevýhody jednotlivých variant. Případně vám třeba dokonce váš záměr rozmluví, že je lepší ještě nějaký čas počkat a bude lepší, když  ještě nějaký čas budete bydlet v nájmu.

Internet

Internet nabízí veliké množství hypotečních kalkulaček, ale žádná kalkulačka vám nepřipraví optimální řešení. Kalkulačka vám vypočítá jen minimální úrokovou sazbu, ale už vám neslíbí, jestli úvěr dostanete a jestli ho i v klidu splatíte.

.

Ani odborník vám dopředu nic neslíbí, ale bude vědět, jaké jsou vaše reálné šance. Z praxe znám dost případů, kdy kupující při koupi nemovitosti zaplatili rezervační zálohu, která byla nevratná, ještě předtím, než měli zajištěné financování. A financování pak třeba kvůli záznamu v registrům nebo optimalizaci daňového přiznání nemohlo v žádné bance projít. Kupující pak tedy o tuto nevratnou rezervační zálohu přišli, protože si to špatně naplánovali a neobrátili se na odborníka včas. Obrátili se na něj až ve chvíli, když už se s tím nedalo nic dělat…

.

Nebo znám případy, kdy klienti řešili financování v bance, která jim slíbila nejlepší podmínky. Říká se, že slibem nezarmoutíš. Jak se ale cítí klient, který pak ve finále třeba po dvou měsících schvalování úvěru dostane k podpisu úplně jiné podmínky anebo bude úvěr ve schvalovacím procesu dokonce zamítnut a klient přijde o měsíc až dva drahocenného času pro zajištění financování? Obzvláště v situaci, kdy úrokové sazby rostou?

Mým klientům se toto nestává, protože řešení a banku vybírám já. Já mám představu o tom, na kolik procent je daná nabídka reálná a na kolik procent je připravené řešení průchozí.

Včasný zájem

Ještě bych rád upozornil na to, že pokud chcete měnit parametry své stávající hypotéky a chcete refinancovat, nečekejte na oznámení o úrokové sazbě ze strany banky. Zajímejte se o možnosti řešení  klidně i 6 měsíců před koncem fixace. Obraťte se na odborníka, který vám přenastaví stávající hypotéku podle vašich aktuálních potřeb a v klidu vám zajistí optimální podmínky. Řešení na poslední chvíli jsou totiž dost často problémová a riziková.

.

Chcete mít na účtu více peněz, mít spokojenou rodinu, ušetřit peníze na dovolenou a nechat vaše peníze vydělávat další peníze?

Vyplňte formulář níže, budeme se vám věnovat, jak nejlépe umíme, dostanete od nás zdarma nezávaznou online nebo telefonickou konzultaci z pohodlí domova, při které vám poradíme, jak získat peníze navíc a ušetřit tak peníze na dovolenou nebo na dárek pro manželku.