Splátka hypotéky na 3 miliony

Splátka hypotéky na 3 miliony

Pokud vás zajímá, jaká bude splátka hypotéky na 3 miliony Kč, bude nejlepší, když použijete hypoteční kalkulačku a zadáte do ní požadované údaje. Dostanete tak nejpřesnější odpověď na váš dotaz.

Splátka hypotéky na 3 miliony

Výše splátky vždy záleží na výši úvěru, délce úvěru a také na úrokové sazbě. Úroková sazba je stejná po celou dobu fixace, pak se může změnit. Nejoblíbenější doba fixace je 5 let, banky nabízejí fixaci úrokové sazby ale i na 1 rok, 3, roky, 7, 8 nebo 10 let, výjimečně i déle. Banky umožňují maximální splatnost hypotečního úvěru v délce 30 let. Minimální splatnost je 5 let. V tomto intervalu si můžete zvolit libovolnou splatnost úvěru.

Kalkulačka – splátka hypotéky na 3 miliny

Kalkulačka je v pravé části stránky (pokud jste na počítači), případně využijte tuto jednoduchou kalkulačku. Můžete si tedy spočítat měsíční splátku hypotéky na 3 mil Kč. Anebo na jinou výši hypotéky. Nastavte si vámi požadovanou splatnost. A úrokovou sazbu. Výsledek se dozvíte okamžitě, během několik vteřin.


Úrokové sazby

Aktuálně (duben 2023) se úrokové sazby pohybují kolem 6 % ročně, záleží na délce fixace úrokové sazby a výše hodnoty LTV. Případně dalších faktorů, které mohou mít vliv na výslednou úrokovou sazbu. Splátka hypotéky na 3 miliony se může po konci fixace úrokové sazby změnit. Ještě v roce 2021 byly úrokové sazby kolem 2 % ročně. Vliv úrokové sazby na měsíční splátku je významný. V roce 2023 neočekáváme výrazný propad úrokových sazeb, úrokové sazby zůstanou v roce 2023 relativně vysoké.

Na co si dát pozor?

Pokud si chcete splnit sen o vlastním bydlení pomocí hypotéky, snažte si naplánovat výdaje na bydlení co nejnižší. Splátka úvěru může být 45 (respektive 50 %) čistých příjmů, k tomu je však třeba připočítat náklady na energie, odpady a daně. A rázem se můžete dostat k tomu, že více než 60 % vašich čistých příjmů půjde na bydlení. A to je hodně moc. V případě výpadku příjmů mohou nastat rizikové situace.

Chcete získat nejlepší hypotéku a splnit si sen o svém vlastním bydlení? Klidně mi napište a budete se moci brzy stěhovat do vlastního. Bez zbytečných starostí a komplikací.