Kde lze získat 100% hypotéku na koupi bytu?

Kde lze získat 100% hypotéku na koupi bytu?

penizeExistují na trhu banky, které vám poskytnou 100% financování při nákupu bytové jednotky? A pokud ano, které banky to jsou?

 

100% financování hypotečním úvěrem je jedna z možností, jak si pořídit vlastní bydlení za situace, že jste zvyklí všechny peníze utratit, nebo jste měli velké výdaje (například svatba, nákup auta a podobně) a momentálně nemáte velké rezervy a nebo prostě nechcete dávat vlastní zdroje do nákupu bytové jednotky.

 

Banky jsou při poskytování 100% hypoték přísnější, mají náročnější požadavky na příjmy klientů a zároveň si za vyšší riziko účtují rizikovou přirážku, výsledná úroková sazba hypotečního úvěru je tedy vyšší než když použijete například 20 % z vlastních zdrojů.

 

Mezi lidmi kolují různé fámy o tom, že 100% hypotéky banky neposkytují nebo že 100% hypotéky zrušila ČNB a podobně. Pravda je taková, že 100% hypotéky ne všechny banky poskytují, ale je jich relativně ještě dost. A co se týká ČNB, ta ČNB vydala jen doporučení bankám, jak mají ke 100% hypotékám přistupovat, přičemž jen zopakovala pravidla, kterými se banky již delší dobu řídí.

 

Jaké banky tedy jsou schopné poskytnout 100% financování na bytovou jednotku? (Za předpokladu, že odhadní cena bytové jednotky je přinejmenším rovna kupní ceně) Platí výhradně pro občany ČR.

 

Česká spořitelna – lze získat 100% hypotéku za předpokladu, že jste klienty ČS a systém banky vás vyhodnotí jako klienta, kterému lze 100% hypotéku poskytnout.

 

Equa bank – lze získat 100% hypotéku za předpokladu, že o hypotéku žádáte minimálně dvě osoby dohromady, máte v pořádku bankovní registry a zastavovaná nemovitost splňuje zvýšené požadavky banky.

 

Hypoteční banka – lze získat 100% hypotéku za předpokladu, že máte příjem minimálně 25.000,- Kč (pokud žádáte sami), respektive 30.000,- Kč (pokud žádáte ve dvou a více lidech). Povinné je pojištění úvěru.

 

Komerční banka – lze získat 100% hypotéku za předpokladu, že jste dostatečně bonitní (vyhodnocuje systém KB) a nemovitost je vhodná do zástavy.

 

mBank – lze získat 100% hypotéku za předpokladu, že jste dostatečně bonitní, máte v pořádku bankovní registry a nemovitost je vhodná do zástavy.

 

Raiffeisen bank – lze získat 100% hypotéku za předpokladu, že máte příjem minimálně 45.000,- Kč a bydlíte v krajském městě nebo v Praze (případně Praha- východ, Praha-západ), nemovitost je vhodná do zástavy a úvěr bude maximálně do 6.000.000,- Kč.

 

Sberbank – lze získat 100% hypotéku za předpokladu, že jste dostatečně bonitní a nemovitost je vhodná do zástavy.

 

Unicredit Bank – lze získat 100% hypotéku za předpokladu, že jste dostatečně bonitní a nemovitost je vhodná do zástavy.

 

 

Při splnění podmínek tedy lze 100% hypotéku získat u 8 bank, což není zrovna málo. Jelikož však banky mají zpřísněné podmínky, je třeba zvážit všechny faktory obchodního případu a na základě toho pak vybrat ideální variantu. Vždy je dobré se obrátit na zkušeného finančního poradce. V případě potřeby se na mě můžete obrátit.  Vladimír Švorba, tel: 724 689 958, email: vladimir@svorba.cz