Chování bank, když vám končí fixace aneb jak správně refinancovat

Chování bank, když vám končí fixace aneb jak správně refinancovat

úspora peněz, úvěr, refinancování

Pokud splácíte hypotéku, tak dříve nebo později přijde konec fixace úrokové sazby a vy buď budete řešit, jak pro sebe získat co nejlepší podmínky na trhu a nebo to řešit nebudete. Existují 3 skupiny klientů – dlužníků.

 

 1. Velká část klientů konec fixace vůbec neřeší a ve chvíli, když jim banka pošle nabídku úrokové sazby na další fixační období, tak tuto nabídku bez jakýchkoli výhrad akceptují. Toto řešení není pro klienty vůbec výhodné, většina bank se totiž chová tím způsobem, že to na klienta zkusí. První nabídka ze strany banky je velmi drahá.
 2. Další část klientů konec fixace úrokové sazby řeší tím způsobem, že počkají na nabídku úrokové sazby a pak teprve začínají řešit, jak tuto nabídku vylepšit. Vzhledem k časové tísni však už moc prostoru k jinému řešení není a obvykle to končí u nedůstojného handrkování se s bankou o každou desetinku na úrokové sazbě. Pro klienta tedy také žádné terno.
 3. A pak je tu malá část klientů, kteří se aktivně zajímají o možnosti na trhu hypoték, které trh nabízí na konci fixace jejich úrokových sazeb. Ideální doba pro získávání informací k případnému refinancování a nebo vyjednávání o sazbě u současné banky je 3 až 6 měsíců před koncem fixace. Časový prostor umožňuje vybrat optimální řešení a přenastavit úvěr dle požadavků klienta. Ideální je, když se klient obrátí na kvalitního zkušeného poradce, který problematice hypotečních úvěrů rozumí.

Zařaďte se tedy do třetí skupiny klientů bank a buďte aktivní. Nabídky úrokové sazby na další fixační období se ani nemusíte dočkat, neboť banky to obvykle posílají jako obyčenou zásilku, která se může lehce ztratit.

 

A pamatujte si, že ne vždy je nutné refinancovat k jiné bance, například u malých úvěrů se refinancování hypotéky nevyplatí téměř nikdy.

 

Pokud budete chtít pomoci s vyjednáním nejlepších podmínek na trhu hypoték a budete chtít mít po ruce odborníka, můžete se mi ozvat. Rád vám pomůžu. 

Vladimír Švorba, tel: 724 689 958 , email: vladimir@svorba.cz 

  Vaše jméno (vyžadováno)

  Váš email (vyžadováno)

  Předmět

  Vaše zpráva