Okrádá vás inflace? - Vladimír Švorba - finanční poradce, hypoteční poradce, investiční poradce, hypotéky, pojištění, investice

Samozřejmě ano, pokud své peníze necháváte ležet na běžný účtech, spořících účtech a dalších finančních produktech, které dlouhodobě neporáží inflaci. Míra inflace vyjádřená přírůstkem indexu spotřebitelských cen v listopadu dosáhla 6,0 %. Jedná se tak o nejvyšší hodnotu od října 2008.

Inflace jako zloděj

Malý příklad jako názorná ukázka:

Pokud máte na běžném účtu 1.000.000,- Kč, pak při inflaci 6 % přijdete za rok o 60.000,- Kč. Na účtu budete mít pořád 1.000.000,- Kč, ale kupní síla těchto peněz bude v hodnotě dnešních 940.000,- Kč.

.

Takto vás tedy inflace okrádá.

Inflace okrádá každého, kdo neplánuje své finance a nechává je ležet bezcílně ve finančních produktech, které jsou určeny například k uložení krátkodobé finanční rezervy nebo k placení běžné spotřeby. Inflace nás okrádá i v situaci, kdy je inflace na hodnotě 2 %. Ta reálná ztráta je však o něco menší a tak tolik nebolí.

.

Správná obrana proti inflaci tedy je starat se o své peníze a začít je plánovat.

I Warren Buffet totiž říká, že „Idiot s plánem dokáže porazit génia bez plánu“

.

An idiot with a plan can beat a genius without a plan. Warren Buffet

.

V situaci, kdy své finance plánujete, pak totiž většinou používáte vhodné produkty, kde je vysoká pravděpodobnost, že dlouhodobě dokážete inflaci porazit a hodnota vašeho majetku tak bude reálně růst.

.

Pokud dáváte hodně času a energie do vydělávaní peněz, nenechte vaše peníze inflaci napospas.

.

Pokud i vy nechcete, aby inflace požírala vaše peníze a chcete začít peníze reálně zhodnocovat, klidně se ozvěte. Pomáhám lidem dělat správná rozhodnutí o jejich penězích, která jim pomohou dosáhnout na to, co je pro ně nejdůležitější.

Vladimír Švorba, tel: 724 689 958, email: vladimir@svorba.cz