Nejlepší banka na hypotéky

Nejlepší bankaKterá banka je nejlepší na hypotéky? To je nejčastější otázka klientů, kteří řeší refinancování nebo financování svého bydlení. Jaká banka je tedy nejlepší?

Nejlepší banka na hypotéku je ta banka, která klientovi úvěr dá. Nevěříte? K čemu vám bude nabídka hypotéky s úrokovou sazbou 1% p.a. a zcela bez poplatků, když vám to v bance ve finále stejně neschválí? Bude vám to, slušně řečeno, k ničemu.

Přitom klienti na prvním místě téměř vždy řeší otázku úrokové sazby a poplatky za zpracování a odhad. Ano, úroková sazba je důležitá a poplatky nikdo neplatí rád, ale na prvním místě by vždy mělo být kvalitně postavené a vymyšlené řešení financování bydlení s ohledem na co nejvíce faktorů, ať už těch v současné době nebo na horizontu pět až deset let.

Důležitější než úroková sazba a poplatky můžou být například tyto faktory:
1) Splatnost (délka) úvěru
2) Výše měsíční splátky
3) Na jakou výši vyjde odhad nemovitosti
4) Rychlost a spolehlivost vyřízení úvěru
5) Možnost refinancování současných závazků
6) Možnost mimořádných splátek bez sankce
7) Velikost rezervy, která klientovi zůstane

Až pak se může řešit úroková sazba, jakými vedlejšími produkty je tato sazba podmíněna a jaké poplatky bude klient platit v souvislosti s vyřízením úvěru.

Při vymýšlení vhodného řešení totiž některé banky vypadnou z toho důvodu, že se to prostě a jednoduše nevejde do metodiky dané banky. Některé banky poskytují úvěry jen do 80 % zástavní hodnoty nemovitosti, jiné banky nemají rády cizince, některé banky vyžadují neuvěřitelné množství podkladů, jiné zase rády ponižují odhadní cenu nemovitosti, rovněž jsou rozdíly v dokládání příjmů klientů.

Dá se tedy říct, že i u tak relativně jednoduchého produktu, jako je hypotéka, jsou velké rozdíly a klienti se v té džungli hypotečního trhu můžou lehce ztratit. I sami zprostředkovatelé a bankovní poradci se v této džungli dost často neorientují, nejsou obchodně založení, nemají zkušenosti a odborné znalosti. A pak se občas stane, že kvůli výběru nevhodné banky se nestihne refinacovat nebo se nestihne úvěr vyřidit do konce rezervační smlouvy při koupi nemovitosti. Nebo po vás v bance chtějí dokládat další a další dokumenty, které nemáte nebo které budete složitě získávat. Komplikací díky neodbornosti zprostředkovatelů a pracovníků bank může být dost.

Vzhledem k tomu, že řešení financování bydlení je ale většinou rozhodnutí za milion a více, vyplatí se takovému rozhodnutí věnovat náležitou péči a poradit se s odborníkem. Zkušený specialista na hypotéky pro vás bude mít obrovskou přidanou hodnotu.Díky tomu se zvyšuje pravděpodobnost úspěšného vyřešení vašich potřeb. Odborník na hypotéky je u řešení financování bydlení zkrátka k nezaplacení.

Pokud vás čeká refinancování a nebo financování vašeho bydlení a budete chtít kvalitní a odborné řešení, můžete se na mě obrátit. Telefonní kontakt je 724 689 958, ostatní kontakty naleznete na této stránce.

Vladimír Švorba

    Vaše jméno (vyžadováno)

    Váš email (vyžadováno)

    Předmět

    Vaše zpráva