Nákup bytu v Praze - Vladimír Švorba - finanční poradce, hypoteční poradce, investiční poradce, hypotéky, pojištění, investice

bytyprahaV Praze je blaze, ale bohužel i draze. A odráží se to i na cenách pražských bytů. V nejdražší pražské ulici, Pařížské, atakují nabídkové ceny bytů hranici 250.000,- Kč za m2 , což není žádná láce. A sehnat byt  kolem 50 m2 (osobní vlastnictví, cihla) na Praze 1 za cenu 100.000,- Kč a méně za m2 je velmi těžký úkol.

 

Pokud se podíváme například na Vinohrady, tak nabídková cena bytů kolem 50 m2 se zde pohybuje v rozmezí 70 až 90.000,- Kč za m2. Na Žižkově jsou nabídkové ceny bytů kolem 50 m2 v rozmezí 55 až 80.000,- Kč za m2. A pokud se podíváme třeba ještě na Holešovice, tak tam se nabídkové ceny bytů kolem 50 m2 pohybují ve velmi podobné cenové hladině.

 

Podíváme se i na  části Prahy dále od centra, v Letňanech je nabídková cena bytů kolem 50 m2 v rozmezí 48 až 57.000,- Kč za m2, ve Stodůlkách to je 64 až 68.000,- Kč za m2 a v Dejvicích to je 73 až 100.000,- Kč za m2. Opět tedy žádná láce.

 

Při výběru bytu je tedy více než žádoucí vybrat lokalitu dle stavu vaší peněženky. Pokud v peněžence nemáte 3 až 4.000.000,- Kč, pak je třeba vybrat vhodný způsob financování. Banky a stavební spořitelny se předhánějí v různých marketingových nabídkách a bonusech, chtějí toho prodat co nejvíce, bez ohledu na vhodnost a výhodnost pro klienty.

 

Pokud však řešíte vaše zadlužení v řádu milionů na dalších 20 až 30 let, je vhodné vyhledat odbornou pomoc, mít tedy někoho, kdo vám pomůže s optimálním nastavení úvěrového produktu, kdo vám v bance vyjedná exkluzivní podmínky a bude znát všechny fígle, které banky a stavební spořitelny na klienty zkouší.

 

Správným nastavením úvěru se snižují rizika, která vás v budoucnosti mohou potkat (výpadek příjmů, zdravotní problémy, nečekané finanční výdaje a podobně). A zároveň dostáváte  nejméně nákladné možné řešení z dlouhodobého hlediska. Mít profesionála po ruce se zkrátka vyplatí, nejen ve financích.

 

Naše služby přinášejí klientům komplexní, profesionální a bezpečné řešení v oblasti financí. I vy se na nás můžete obrátit, ať už s žádostí o schůzku nebo s jakýmkoli dotazem. Pomůžeme i vám.

Vladimír Švorba, tel: 724 689 958, email: vladimir@svorba.cz

Hypotéka s radostí a bez starostí – vybereme správné řešení i pro vás