Jak probíhá spolupráce v oblasti financování bydlení?

Jak probíhá spolupráce v oblasti financování bydlení?

Zajímá vás, jak probíhá spolupráce v oblasti financování bydlení, pokud se na mě obrátíte s žádostí ohledně vyřízení hypotéky? Sepsal jsem to pro vás do následujících deseti bodů.

Vladimír Švorba


1) Konzultace na úvod
Základní informace o vás a vašem případu probírám po telefonu, případně po emailu, v rámci úspory času. Probereme vaše plány, vaši aktuální situaci, rozebereme, jak některé věci fungují.

Všechny tyto informace jsou potřeba pro posouzení, jestli je případ reálný a má smysl mu věnovat čas a energii.

2) Analýza vaší situace a hledání možností
Vyhodnotím vaši bonitu (příjmy a výdaje) a hledám řešení vašeho případu, které bude v souladu s metodikami jednotlivých bank a stavebních spořitelen.  A které zároveň zapadne do vašich plánů. Z řešení, která jsou reálná, pak můžeme vybírat to optimální pro vás.


3) Doporučení optimálního řešení
Doporučím vám optimální řešení, které bude nejvíce v souladu s požadavky, které máte. A také s ohledem na zkušenosti s jednotlivými bankami a stavebními spořitelnami. Jiné priority jsou u hypotéky na koupi, jiné priority jsou u hypotéky na výstavbu nebo rekonstrukci.   

4) Rozbor a konzultace optimálního řešení
Probereme optimální řešení, případně více variant, zodpovím na vaše otázky ke zvolenému řešení. Pokud řešení bude odpovídat vašim požadavkům, můžeme se pustit do realizace.

5) Vyplnění a podpis žádosti
Vyplnění a podpis žádosti je první krok pro odevzdání případu do vybrané finanční instituce. Tam následně provedou scoring, tedy jestli máte v pořádku bankovní a nebankovní registry, nejste na blacklistu banky a podobně.

Dům bouřka


6) Kompletace podkladů k hypotéce
V tomto kroku dáváme dohromady podklady potřebné pro schválení hypotéky. Ať už to jsou podklady k příjmů, k účelu nebo zástavě. Spolupracuje se s odhadcem, advokáty, realitním makléřem, hlídám celý proces a sleduji dodržování termínů, které v případu máme.

7) Schválení hypotéky, podpis hypotéky
Po kompletaci dokumentů přichází na řadu schválení hypotéky. Pokud je vše v pořádku, v bance hypotéku schválí a připraví smluvní dokumentaci. Smluvní dokumentaci dostaneme ke kontrole a pokud je vše v pořádku, domlouváme termín podpisu hypotéky v bance (u některých bank podepisujete hypotéku se mnou)

8) Čerpání hypotéky
Podpisem hypotéky to nekončí. Pro čerpání peněz je třeba splnit všechny podmínky banky podle úvěrové smlouvy. I s tímto klientům pomáhám.

9) Podmínky po čerpání hypotéky
Po zahájení čerpání musíte splnit některé další podmínky dle úvěrové smlouvy. Také s tímto klientům pomáhám.

10) Servis v průběhu hypotéky
V průběhu hypotéky jsem vám k dispozici k dotazům ohledně vašich plánů, jestli například provést mimořádnou splátku, jestli hypotéku refinancovat, kdy řešit fixaci na další fixační období a podobně.

.

Chcete mít na účtu více peněz, mít spokojenou rodinu, ušetřit peníze na dovolenou a nechat vaše peníze vydělávat další peníze?

Vyplňte formulář níže, budeme se vám věnovat, jak nejlépe umíme, dostanete od nás zdarma nezávaznou online nebo telefonickou konzultaci z pohodlí domova, při které vám poradíme, jak získat peníze navíc a ušetřit tak peníze na dovolenou nebo na dárek pro manželku.