Hypotéka na rekreační objekt

Hypotéka na rekreační objekt

Plánujete, že si koupíte chatu nebo chalupu? Půjde taková stavba zafinancovat pomocí účelové hypotéky?

.

Ceny nemovitostí rostou téměř do nebes, takže část populace hledá cestu k vlastnímu bydlení například nákupem chaty. Když se rozhodnete pro koupi chaty, která nemá číslo popisné, ale pouze evidenční, tak dobrá zpráva je, že i na takovou nemovitost vám banky půjčí.

.

Dá se však říct, že nejvíce vám banky půjčí 80 % hodnoty zástavy, pokud budete dávat do zástavy kupovanou chatu.  Získat od některé z bank více je v podstatě nereálné, s velmi malou pravděpodobností, že se to podaří.

.

Pokud chcete bance dát do zástavy chatu (a nebudete tak ručit jinou nemovitostí), chata musí být z pohledu odhadce a banky vhodná do zástavy, což u některých chat v horším stavu a bez patřičného vybavení může být problém. Případná vhodnost zástavy pak může být podmíněna rekonstrukcí.

.

Zároveň je třeba si uvědomit, že i v případě koupě rekreačního objektu nemusí být zástavní hodnota nemovitosti rovna kupní ceně.

.

U rekreačních objektů je ještě dobré připomenout kontrolu přístupové cesty na pozemek, v některých chatových oblastech jsou složité majetkové vztahy a nemusí být zajištěn bezproblémový přístup k chatě, kterou chcete koupit. Pokud je problém s přístupovou cestou, který se nedá vyřešit, od takových případů dají banky logicky ruce pryč, neboť přístupová cesta má zásadní vliv na hodnotu nemovitosti.

.

Přeji dobrý výběr nemovitosti.

Chcete mít na účtu více peněz, mít spokojenou rodinu, ušetřit peníze na dovolenou a nechat vaše peníze vydělávat další peníze?

Vyplňte formulář níže, budeme se vám věnovat, jak nejlépe umíme, dostanete od nás zdarma nezávaznou online nebo telefonickou konzultaci z pohodlí domova, při které vám poradíme, jak získat peníze navíc a ušetřit tak peníze na dovolenou nebo na dárek pro manželku.