Hypotéka a příjmy z rodinné firmy

Hypotéka a příjmy z rodinné firmy

Vlastníte rodinnou firmu a uvažujete o hypotéce?

.

Dnes se podíváme na to, jak banky přistupují k příjmům z vlastní nebo rodinné firmy žadatele.

.

Asi nikoho nepřekvapí, že banky jsou na příjmy z vlastní firmy přísnější, než když jste zaměstnanec ve firmě, ve které nejste vlastník ani jednatel. Je to pochopitelné, když jste majitel anebo jednatel, dokážete si ovlivnit výši vašeho příjmu velmi jednoduše, bez ohledu na udržitelnost a výsledky hospodaření společnosti.

.

Když se podíváme na základní požadavek, tak si musíte vyplácet příjem v požadované výši minimálně 6 měsíců, ve většině bank však až 12 měsíců, neboť průměr se u většiny bank počítá za 12 měsíců. Dokládáte to výpisy z vašeho běžného účtu.

.

Druhým požadavkem ze strany téměř všech bank je předložení výkazů firmy za poslední rok, případně za poslední 2 roky (kompletní daňové přiznání potvrzené finančním úřadem, rozvaha, výsledovka, doklad o zaplacení daně).  Jen dvě banky toto za určitých podmínek nepožadují.

.

Když to srovnáme s normálním zaměstnancem v cizí firmě, tak stačí být zaměstnán 3 měsíce, být po zkušební době a banka vám příjem obvykle uzná. Nemusíte dokládat, jestli ta firma za 2 měsíce nezkrachuje (banka si může společnost prolustrovat z veřejně dostupných zdrojů). Jen dodáte potvrzení o příjmu na formuláři banky.

.

Pokud tedy chcete žádat o hypotéku jako zaměstnanec své vlastní společnosti, musíte dobře plánovat a vědět, jak dlouho si musíte příjem vyplácet a v jaké výši.

.

Chcete mít na účtu více peněz, mít spokojenou rodinu, ušetřit peníze na dovolenou a nechat vaše peníze vydělávat další peníze?

Vyplňte formulář níže, budeme se vám věnovat, jak nejlépe umíme, dostanete od nás zdarma nezávaznou online nebo telefonickou konzultaci z pohodlí domova, při které vám poradíme, jak získat peníze navíc a ušetřit tak peníze na dovolenou nebo na dárek pro manželku.