3 pravidla pro úspěšné

3 pravidla pro úspěšné

Plaťte nejprve sobě!

Existuje několik základních pravidel, jak chytře hospodařit se svými penězi. 💵 💵 💵

Dnes vám ukážu 3 základní pravidla pro úspěšné:

Mít výdaje pod kontrolou 💵 je první pravidlo

Plaťte nejprve sobě 💵 je druhé pravidlo

Pasiva nakupujte až z peněz, která vám vydělala aktiva 💵 je třetí pravidlo

3 pravidla pro úspěšné

Mít výdaje pod kontrolou, to je krásná formulace. Co si však pod tím představit? ⏰

Znamená to snad mít přehled o každé koruně, kterou utratím? To rozhodně ne. To vůbec není potřeba. Co je však dobré, je to, že máte přehled o struktuře vašich výdajů, za co peníze utrácíte. A tedy víte, jaká pasiva nakupujete a jaká aktiva nakupujete.

Možná si teď říkáte, k čemu to potřebujete vědět?

Abyste si mohli říct, jestli s penězi hospodaříte dobře anebo špatně. A když vám vyjde, že špatně, tak je to o tom, jestli v sobě najdete motivaci to změnit. Když špatně hospodaříte s penězi, špatně se bohatne a špatně se dosahuje vašich cílů. A když něco chcete, tak je třeba pro to něco udělat.

Co za pravidlo je Plaťte nejprve sobě!? ⏰

Souvisí to s tím, jestli máte nějaké cíle a přání, které si chcete v životě splnit. Pokud ano, tak musíte nejdřív zaplatit sobě! A nevymlouvat se v týdnu před výplatou, že to zase nevyšlo, tak třeba za měsíc a takhle pořád dokola.

Když máte nějaký cíl, tak si stanovte, kolik na něj musíte každý měsíc zaplatit a zaplaťte si sobě na ten váš cíl. A zbylé peníze klidně utraťte za pasiva, ale nejprve si zaplaťte sami sobě! Je to jasné?

Co to jsou sakra ty aktiva a pasiva? ⏰

Pasiva jsou věci, které vám nic nevydělávají. Některá jsou nutnost k životu, jiná jsou záležitost naší konzumní doby.

Aktiva jsou věci, které nám vydělávají další peníze. Můžou to být finanční produkty, investice do podnikání, investice do vzdělání a podobně. Zkrátka cokoli, co nám zvyšuje náš majetek a naše příjmy.

Existují vzorce chování a jeden vzorec chování bude pasovat i na vás.

Bohatí to mají tak, že většinu svých pasiv nakupují až z peněz, která jim vydělala aktiva. Chudí to mají tak, že nakupují jen pasiva. A pak je tu střední třída, která je uprostřed. Někdo je svým chováním blíže k bohatým, tedy že investuje do aktiv a snaží se nekupovat zbytečná pasiva. Někdo je svým chováním blíže k chudým, tedy že většinu peněz dá do pasiv.

Dobrá zpráva je, že ten vzorec chování se dá kdykoliv změnit, k lepšímu. A používat 3 pravidla pro úspěšné můžete začít téměř kdykoli.

Chcete, aby byl váš život lepší? Tak přestaňte čekat na zázrak. A začněte dělat věci, které vám pomohou mít lepší život.

A pokud chcete mít jistotu, že se rozhodujete správně, tak klidně napište.